Sypký nebo kompaktní?

Občas se samy sebe ptáme, jestli sáhnout raději po sypkém nebo naopak po kompaktním pudru. Je to skoro stejná otázka jako Být či nebýt?! Zmíním pár pozitiv a negativ. Co si vyberete je už na vás. Já raději volím variantu sypkou a když to jinak nejde, tak na cesty nebo do kabelky pak kompaktní.

Sypký pudr – lépe zafixuje make-up, různé odstíny se mezi sebou dají míchat, ale může se snadno rozsypat a balení je poměrně větší.

Kompaktní pudr – malé skladné balení (ideální do kabelky), nerozsype se. Ale obsahuje vosky, aby se dal slisovat a držel, takže se můžete rychleji lesknout!

Pudry mají všeobecně za úkol zmatnit a vytvořit dojem „sametové“ pleti. Měly by se používat k zafixování make-upu a případně modelacím. Pokud si dáváte pudr bez make-upu, tak ji zbytečně vysušujete. A prosím, zapomeňte na nános pudru pod očima, abyste mohly lépe „odklidit“ spadané stíny – tady dáváte té velmi jemné a citlivé kůži extra zabrat (a pomáháte vráskám na svět)!

Pokud máte ideální barvu make-upu, tak s klidem sáhněte po transparentním, který neobsahuje žádný pigment, jen vás zmatní. Pokud trochu potřebujete korigovat barvu make-upu, pak dle libosti – k zesvětlení světlejší pudr a naopak.

pudry

Na závěr tip: Pudrovací štětec by neměl mít průměr větší než 5 cm, abyste dobře zapudrovaly i detaily/rýhy. Aby vám déle vydržela rtěnka, tak si naličte rty, otiskněte přebytek rtěnky do kapesníčku a nakonec „odloupněte“ jednu vrstvu papírového kapesníku, přiložte na rty a přes kapesník přepudrujte. Rty budou matnější, barva zafixovaná, ale nebudete cítit vysušení ;)

posted in Tvář by Bára

3 Comments to "Sypký nebo kompaktní?"

 1. Alice wrote:

  Dotaz pro Báru: Ty na obrázku jsou od BarryM? (Když tak prosím i odstín, zajímá mě ten první sypký).

 2. Bára wrote:

  Alice, všechny 4 pudříky jsou od Barry M a světlejší je odstín Light, tmavší Medium.
  zde: http://mojesminky.cz/barry-m/345-light.html

 3. Alice wrote:

  Bára: Děkuji za rychlou odpověď.

 
Powered by Wordpress. Design by Bingo - The Web Design Experts.