Glitry

Autor: Bára  //  Rubrika: Líčení, Oči, Tipy

Je to tak, blíží se to – plesová sezóna. K plesům patří i tahle třpytítka ;) Já je jednoduše miluju a myslím, že už to ani nikoho nepřekvapí. Konkrétně tyto glitry od Barry M jsou na oku celkem příjemné, nijak nedrhnou a nedráždí.

Připravila jsem 3 různá líčení se třpytkama a pokaždé jsem je dala na oko trochu jinak. Možná bych ale měla připomenout, že glitry na oko úplně nepatří. Ale kdo by jim odolal?! Proto používejte kvalitní značky, abyste se vyhly možnosti, že budou obsahovat třeba těžké kovy nebo ebolu nebocojávím.

 

Trošku zopakuju aplikaci – nanáším přes stíny na nějaký lepkavý „nosič“. Prostě musíte použít něco, na čem to bude držet. Já vám možná (říkám ale možná!) natočím video, jak mi to funguje ;)

1) velmi jednoduše jsem nalíčila oko jediným odstínem a přes něj na celé pohyblivé víčko opalescentní multicolor třpytky (jsou vidět podle úhlu, ale jsou přes celé víčko)

třpytky 

 

2) nalíčila jsem oko podle představ a opalescentní zlatozelenooranžové třpytky nanesla do středu pohyblivého víčka

třpytky

 

3) vytvořila jsem výraznější líčení a zlaté holografické třpytky nanesla do vnitřního koutku

holografické třpytky

 

Sada obsahuje ještě stříbrné holo hvězdičky a jednoduše červená srdíčka. S těma jsem si ještě nehrála, ale třeba to přijde ;)

třpytky

 

Jak jste na tom se třpytítkama?

Gold Dark Chocolate

Autor: Bára  //  Rubrika: Líčení, Oči

Podle mého jedno z nejoblíbenějších líčení. Klasická a častá kombinace – zlatá + hnědá. Proto je tady návod, jak na jednoduché líčení v těchto barvách.

 

 

1. Od vnitřního koutku naneste zlatý stín Yellow Gold do cca 1/2 až 2/3 pohyblivého víčka

2. Od vnějšího koutku nanášejte Dark Chocolate

3. Pečlivě vystínujte přechody štětcem na blending

4. Je čas na linku pod dolníma řasama (stínem nebo kombinace tužky a stínů)

5. Celé líčení zakončete linkou a řasenkou ;o)

 

Gold Brown Smoky

 

Zkuste náš návod a dejte vědět, jak jste spokojené s výsledkem ;o)

Black Smoky Tutorial

Autor: Bára  //  Rubrika: Líčení, Oči

Není to tak dávno, co jsem dělala něco obdobného s Petrol Black. Tentokrát trošku kompaktnější fotonávod s čistě černou – Black.

Krok za krokem

1. Naneste světlý stín pod obočí

2. Začněte pečlivě nanášet černý Dazzle Dust od řas po pohyblivém víčku

3. Vystínujte požadovaný tvar a nezapomeňte na dolní linku

4. Přidejte černou tužku na waterline, udělejte horní linku, přidejte pod obočí třpytivý stín (dd27)

5. Zvýrazněte vnitřní koutek (použila jsem růžovou linku mle6), natočte řasy, nalepte umělé řasy a případně použijte řasenku

 

Nosíte výrazně černé kouřové líčení?

 

 

 

Silver Double Eyeliner

Autor: Bára  //  Rubrika: Líčení

Připravili jsme návod na dvojitou linku, kterou si můžete barevně přizpůsobit, jak je libo. Líčení je jednoduché a přitom zajímavé. Určitě stojí minimálně za pokus ;)

 

Barry M
tutorial

1. Naneste světlý stín na pohyblivé víčko/na celé víčko

2. Použijte tmavší stín (dd51 Mushroom) na zvýraznění záhybu

3. Vytvořte linku pod dolníma řasama a použijte světlou tužku na waterline

4. Udělejte výraznější/širší barevnou linku na horním víčku

5. Černou tekutou linkou jemně olemujte horní víčko nad řasama

6. Natočte řasy a použijte řasenku

Barry M
Silver Eyeliner

Celé líčení zabere jen chvilku :) Zkuste a uvidíte!

 

 

Pink Gold Brown

Autor: Bára  //  Rubrika: Líčení

Já se Pink/Gold (dd3) vyhýbám vcelku dlouho a úspěšně. Je to růžová se zlatým odleskem a je moc pěkná, ale já nejsem moc na tu zlatou. Silver Brown (dd52) je malinko jiný případ. Teplá hnědá, které mám relativně ráda, ale nesluší mi :) Nicméně mi to nebrání v tom, takové odstíny nosit. Takže výsledkem je, že je to taková teplá kombinace (zvláštní slovní spojení!).

Osobně doporučuji Pink/Gold použít i na tváře, pokud máte rádi nazlátlou pokožku – je to krásná tvářenka/rozjasňovač. Nebo přes rtěnku do středu rtů, případně přimíchat do lesku na rty ;)

 

Pink/Gold

Pink/Gold

 

Pink/Gold a Silver Brown

Pink/Gold

 

Pink/Gold

Pink/Gold

 

Spoustu dalších fotek najdete na facebooku!

Yellow Gold and Sea Blue

Autor: Bára  //  Rubrika: Líčení, Oči

Opět se (jako každý rok) rozjíždí plesová sezóna. Je to období krásných šatů/rób, účesů a líčení. Každá dáma to vnímá jinak a já dávám přednost výrazným očím. Rozhodně to ale není jediná možnost, jak se na slavnostní večer nalíčit. Hodně oblíbené jsou kouřové oči, stříbrné stíny, odstíny zlaté a bezpochyby třpytky! (Třpytky jsou jedna z mých slabin!).

Já ukážu 2 nápady, jak bych se šla bavit já. Yellow Gold (fgd10) je zlatá klasika, obsahuje zlaté třpytky a rozhodně moc pěkně na oku zazáří. Kombinovat se dá s černou, šedou, hnědou nebo i fialovou. Ovšem fantazii se meze nekladou, takže se nebojte kombinovat, jak vás napadne. Já jsem to ještě doplnila o černou linku, 1/2 proužku umělých řas a zvýraznila jsem řasenkou.

*Aby třpytky z FGD držely a neopadávaly, tak doporučuji použít jako podklad něco „lepkavého“ jako bázi pod glitry nebo třeba lepidlo, pokud s tím máte dobrou zkušenost.

Yellow Gold

 

Yellow Gold

 

Yellow Gold

 

 

Pokud máte rádi klasiku, ale nebojíte se i něčeho divočejšího, tak pro vás mám barevnou alternativu v modré. Použila jsem na pohyblivé víčko Dazzle Dust z limitované kolekce Gift Box 2010 v odstínu Sea Blue. Barva je nádherná a zářivá, ale glitry v ní opravdu nenajdete. Je tedy na vás, jestli nějaký přidáte či nikoliv. Na první fotce bez třpytek a umělých řas ;)

 

 

 

Přejeme všem mnoho úspěchů v roce 2012 a především zdraví!

Light Tan Sparkle + Oyster Grey

Autor: Bára  //  Rubrika: Líčení

Moc ráda teď v zimních měsících používám třpytivé pudříky. Obsahují drobné glitry, šupinky a náramně se třpytí! Nejčastěji používám odstíny White Silvery Shimmer, Light Tan Sparkle a Light Pink Pearls. Dají se použít i třeba přes rtěnku, do lesku na rty jemně a podobně (fantazii se meze nekladou, určitě i do topcoatu na nehty…). Aby mi jemné třpytky nepadaly, tak pod ně používám bázi pod glitry, která je součástí sady. Drží to pak dokonale! V záhybu jsem stínovala dazzle dustem Oyster Grey (dd89), který patří k mým velmi oblíbeným. Vzniklo z toho trochu třpytivější denní nebo jemné večerní líčení (dle vaší vlastní odvahy). Černá linka a řasenka pro dokončení líčení očí.

Na tvář se pak velmi hodí např. malinová tvářenka v jemné vrstvě a rtěnka v podobném odstínu na zvýraznění rtů.

Máte v plánu nějaké speciální líčení na Štědrý den?

Dark Chocolate + Coral

Autor: Bára  //  Rubrika: Líčení, Oči

Když jsem přemýšlela nad touto kombinací, tak hlavní myšlenka byla, aby to nebyla jen hnědá nuda, ale ať je to barevné i nositelné. Coral (dd87) je skvělá barva, která se dá použít např. na tvář jako tvářenka nebo lehce přes rtěnku. Pro opálenější bude vyhovovat v tenké vrstvě i jako highlighter na lícní kosti. Dark Chocolate (dd97) je temně hnědá, ale ne černá! V kalíšku působí lehce nazelenalým dojmem, protože má kovový vzhled. Nenechte se zmást, je to čistě tmavě hnědá, která je dobrou náhradou za černou ;) Aby mi obě barvy do sebe dobře pasovaly, přechody jsem zjemnila odstínem Mushroom (dd51). Linka je pouze podél řas.

 

Užijte si státní svátek a v pátek si vezměte volno! ;)

Gold Green

Autor: Bára  //  Rubrika: Líčení, Oči

Zelenozelené ke skoro zeleným očím ;) Já takové ty zlatozelené odstíny nikdy neměla moc ráda, ale to se zlomilo. Líbí se mi! Teď na podzim mi to přijde i takové tématické, když se listy barví a vše je zlaté, zlatavé…

Gold Green je světle zelená se zlatým odleskem, kterou jsem doplnila tmavě špinavě zelenou Dark Green a u vnějšího koutku je lehce dostínováno matnou černou. Horní víčko orámováno tekutou linkou a použila jsem oblíbenou řasenku 3 in 1.

dd79 1

dd79 7

dd79 8

dd79 10

Ovlivňuje nějak roční období váš výběr barev a šminek obecně?

Violet Star

Autor: Bára  //  Rubrika: Líčení, Oči

Skutečně hvězdný Fine Glitter Dust z limitované kolekce Pink Set. Obsahuje droboulinké stříbrné a fuchsiové třpytky, které udělají dokonalý efekt. Samotné líčení je už spíš extravagantní s výraznou a hodně protáhlou linkou a umělýma řasama. Na pohyblivém víčku je Violet Star, v záhybu jsem stínovala Dazzle Dustem Candyfloss do ztracena. V setu je přiložen i velmi šikovný a jemný štětec, který zvládá jak nanášení, tak blending (v běžné nabídce ho Barry M nemá!).

Violet Star 1

Violet Star 2

Violet Star 4

Violet Star 6

Našly byste odvahu takto vyjít mezi lidi? Na párty, večírek, ples nebo raději vůbec?