Color Club a HCS

Autor: Bára  //  Rubrika: Nehty, Ostatní, Tipy

Je stále Color Club značkou, která netestuje na zvířatech? A co znamená, že netestuje? Co je HCS?

Vezmeme to popořadě, protože v posledním roce jsem se několikrát setkala s dotazem, jestli jsou laky Color Club stále na seznamu Cruelty Free International, nebo rovnou s nařčením, že na mojesminky.cz uvádíme nepravdy, protože Color Club na seznamu není.

 

Holographic nail polish

 

HCS?
Human Cosmetics Standard je kosmetický certifikát, který je celosvětově uznávaný a skutečně zaručuje, že kosmetika je NETESTOVANÁ na zvířatech. Společnosti/značky musí umožnit každoročně nezávislý audit, aby docházelo k pravidelným kontrolám a ujištění, že je vše stále v pořádku a netestováno. U takovéto kosmetiky je nejen netestován samotný výsledný produkt, ale i veškeré jeho složky. Testování nesmí být zadáváno ani dalším subjektům. Chcete se o podmínkách udělení HCS dozvědět více? Přečtěte si “The Corporate Standard of Compassion for Animals”.

 

Color Club laky na nehty

 

V EU je přece testování zakázáno a nesmí se dovážet testovaná kosmetika!?
Ano, ale pořád můžete testování podporovat. Ne všude na světě je testování zakázáno. Proto je dobré mít o značkách, testování a vyvážení kosmetiky nějaké povědomí. V USA se stále testovat může a zprostředkovaně můžete tyto společnosti podporovat. Jedná se kosmetické giganty a podpoříte je vždy, když si koupíte cokoliv z jejich nabídky produktů v jejich širokém portfoliu. Bohužel dnes tito giganti vlastní i některé značky, které netestují.
Další zprostředkované podporování testování je, když nakupujete u značky, která začala vyvážet do Číny. Čína si vyhrazuje právo otestovat dovážené produkty na zvířatech. To je důvod, proč některé známé a oblíbené kosmetické firmy zmizely ze seznamu Leaping Bunny.

Proč Color Club nemůžu najít na seznamu?
Ten důvod je strašně jednoduchý. Color Club je pouze značka. A na seznamu je uveden výrobce – Forsythe Cosmetic Group. Takže veškerá kosmetika v portfoliu FCG je cruelty free ;) Pro jistotu je zde vypíšeme – Color Club, Color Club Gel, Ruby Wing a Art Club.

 

Cruelty Free International

 

Doufám, že jsem vám pomohla alespoň trochu objasnit záhadu okolo Color Club a třeba i nastínit zlehka problematiku testování :) Pokud vás to celé zaujalo, koukněte na stránky Cruelty Free International, Leaping Bunny nebo Netestováno na zvířatech.

 

Mějte se krásně ❤

Bára

Sláva vítězům!

Autor: Bára  //  Rubrika: Giveaway, Ostatní

 

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili naší GA o holografické laky. Chvíli to trvalo, ale prošli jsme vaše odpovědi a překontrolovali, jestli jste splnili podmínky.

 

1. Tereza Taylor vyhrává laky č.2

 

2. viennettka vyhrává dvojici č.3

 

3. Michaela K. vyhrává č.1

 

Výherkyním rozešleme mail, tak vyčkejte ;)

 

Pokud jste nevyhráli(y), tak nezoufejte, určitě ještě budete mít šanci!

Resuscitace + Giveaway

Autor: Bára  //  Rubrika: Nehty, Ostatní

Po dlouhé době AHOJ :)

Přišel čas oživit zrcátko. Oprášit a naleštit. Podívat se do něj a vidět zase něco, co se dlouho neukázalo… A třeba se pomocí něj podívat i jinam. Držte nám palce, dívejte se s námi a občas se koukněte i místo nás.

 

A abychom mohli vidět nové odlesky, které tady dřív nebyly a které jsme dřív neviděli, je potřeba to zkusit. 3 z vás mají šanci vyhrát trochu holografické zábavy pro své nehty. Tyhle laky mají krásné odlesky a narámně se hodí k našemu temátu „oživení“, ať už jde o cokoliv ;)

 

Sestavili jsme dvojice laků Color Club

 

Halo Hues
1. Harp On It + Angel Kiss

 

Halo Hues
2. Cloud Nine + Cherubic

 

Halo Hues
3. Halo-Graphic + Blue Heaven

 

a na vás je, abyste následovali jednoduchá pravidla:

  • vyplňte formulář, zúčastnit se může každý jen 1x!
  • pro ČR a SR
  • buďte našimi fanoušky na FB nebo na Twitteru
  • napište komentář pod článek s pořadím výher od nejoblíbenější ;)
  • soutěžíme do 14.2.2013


 

Hodně štěstí všem!

*Osoby mladší 18let potřebují k účasti souhlas zákonného zástupce. Vyhrazujeme si právo na změnu. Neúplné nebo špatně vyplněné formuláře budou vyřazeny. Výherci budou vybráni pomocí random.org.

Snížení cen Raw Gaia + sleva

Autor: Bára  //  Rubrika: Ostatní

Blíží se expirace některých produktů Raw Gaia, takže jsem snížili jejich ceny. Snížili jsme nejvíc, jak jen to šlo :) Proto máte vhodnou příležitost vyzkoušet tuto kvalitní přírodní kosmetiku vyráběnou v UK za příznivé ceny.

Informaci o expiraci najdete po rozkliknutí produktu v jeho krátkém popisu ;)

Raw Gaia
Raw Gaia

 

A aby toho nebylo málo, tak jsme připravili slevovou akci na laky (nevztahuje se na miniatury) a dekorativní kosmetiku. Můžete využít 10% a 15% :) Nutně potřebujeme vaši pomoc, abychom získali prostor pro nové zboží, tak neváhejte!

Pro české zákazníky platí tyto kódy od 19.7.2012 do 23.7.2012

sleva

 

Naši slovenští zákazníci využijí kódy s „SK“

 

Těšíme se na vaše nákupy @)->–

 

sonidlo.com & moješminky.cz giveaway

Autor: Bára  //  Rubrika: Nehty, Ostatní

Spolu s blogem sonidlo.com jsme připravili giveaway, ve které můžete získat 2 laky. Pravidla jsou velmi jednoduchá a najdete je na blogu. Jde v podstatě jen o kliknutí na „To se mi líbí“ na naší FB stránce a tím se stát naším fanouškem. Poté napsat komentář u sonidla s vaší FB přezdívkou/jménem.

giveaway

Pozvěte své přátelé, kamarádky a známé!

Přejeme hodně štěstí všem!

Gold Glitter

Autor: Bára  //  Rubrika: Nehty, Ostatní

Vánoce už byly, ale to neznamená, že se nemůžeme chystat na ty příští nebo-li letošní. Né zcela dávno jsem fotila stříbrný lak a v duchu si říkala, že zlatý by určitě neměl chybět. A když jsem se tentokrát nemohla rozhodnout, který vyberu, tak jsem došla k závěru, že to bude chtít nějaký, co velmi rychle uschne a nebudou na něm vidět otlaky od peřiny :D (Lakuju zásadně v noci! Neexistuje totiž nesmyslnější čas pro nehty.)

Gold glitter se mi lakoval dobře, protože ty glitrové se vůbec nějak dobře lakují, drží tam kde chci a s přetahy to není tak tragické. Glitry jsou jemné, takže povrch nezůstává až tak hrubý a stačí i tenčí vrstva nadlaku. Zkoušela jsem různé verze přizdobení, protože se mi poslední dobou hodně líbí kombinace 2 laků a geometrických vzorů. Tohle vyřešila lepící páska. Bohužel to není dokonalé :( Ale jsem ve fázi zkoušení. Ovšem kombinace zlaté a černé se snad nedá odolat, co? Nakonec mě asi nejvíc nadchla varianta černý podklad+vrstva glitrů nebo pak jen čistě zlatá. A abych nezapomněla…musím vyzdvihnout fakt, že spolu s těmi zlatými v lahvičce plave ještě pár zelených třpyteček, které tomu dodávají šmrnc. Není jich tam nijak moc, ale určitě si jich všimnete. Nevím, jestli to není náhoda, že se třeba omylem přimíchaly do této série, ale doufám, že ne. Je to s něma totiž hezčejší ;)

gold_glitter1

gold_glitter2

Vidíte ty zelené záblesky v lahvičce? To jsou ty krásné třpytečky! Na nehtech jsou vidět taky, ale já jsem nešikovně fotila :(

gold_glitter3

A takto to vypadá, když přijde zboží a já ho vybalím :) Pak jsou plné šuplíčky, které čekají na zákazníky… Je toho samozřejmě víc, ale všechno jsem nefotila.

Stock1

Stock2

Stock4

(rtěnky jsou neposedné, stačí neuvážené rychlejší otevření a sesypou se :( )

Stock5

Stock6

Krásný víkend všem!

Prstýnek

Autor: Bára  //  Rubrika: Nehty, Ostatní

Začnu výmluvama a vysvětlováním. Líčení tady není proto, že se léčím z nějaké nemoci, co jsem si asi sama uhnala. Prostě přeceníte sebe, své síly, tukovou vrstvu a podceníte počasí a spol. Takže oči vypadají nehezky. Nehty neuvidíte, protože jsou olámané a „každý pes, jiná ves“. Ale já se o nehty vážně starám! Pořídila jsem si vitamíny (takové to vapník, zinek, něco, něco = krásnější, chytřejší, zdravější a s prázdnou peněženkou), které poctivě zobu. Zobu asi 2 týdny?! Prozatimní výsledek je, že na nohou mi rostou koňské žíně, mám knír viditelný z kilometru, na hlavě plešku, nehty na nohou jako orlí pařáty a nehty na rukou měkké, třepivé a o ničem! Musím uznat, že za ty peníze se to vyplatí :D Vypadám jako pravěká žena! Už jen zahodit deodorant, neplatit účet za vodu a je to ;)

Je víkend, večer a chytají mě roupy. No, napadlo mě, že z věcí, které jsem před časem používala na nehtovou modeláž, bych mohla ještě něco upotřebit. Rozhodla jsem se, že zkusím vyrobit prstýnek. Nebo rovnou dva a asi to není konečné číslo :) Baví mě to! Používám většinou čirý materiál (gel, akryl), který pak nalakuju nějakým lakem a nazdobím. Na ukázku mám bílý výrobek, který jsem lakovala lakem Matt White a na to 2 vrstvy Lavender Hexograms. Původně to mělo být ještě orazítkováno, ale mužský hlas poradil, že to stačí ;) (Na fotkách uvidíte trochu z mých štětců a modrého kamaráda, který vznikl současně s bílým.)

prstynek1

prstynek2

prstynek3

Taky vás občas chytne kreativní nálada? Co tvoříte vy?

Vizážista speciál s Petrem Lukešem

Autor: Bára  //  Rubrika: Ostatní

Krátké (zcela subjektivní) ohlednutí za dvěma týdny strávenými v Praze na kurzu Petra Lukeše. Jaké to bylo? Jaký byl Petr Lukeš? A stojí vůbec kurz za to?
Jedním slovem, jedním dechem – ANO.

Chtěla jsem zlepšit své vzdělání v oblasti šminek a na celé dva týdny jsem se vzdálila do matičky Prahy, abych se pokusila absolvovat kurz pod záštitou AVS.

V prvé řadě – kurz předčil má očekávání a to velmi. Není to nějaké tlachání o šminkách, ale 2 týdny usilovné práce, kdy se jeden člověk s asistentkou pokouší relativně malé třídě narvat do hlav co nejvíc informací. Po 14-ti dnech práce si odvezete hromadu popsaných papírů, hlavu velikosti pátrací balón a pokud projevíte aspoň trochu snahy, tak i certifikát o úspěšném absolvování. Ale certifikát není zadarmo – musíte obstojně napsat test a i obstojně nalíčit kolegyni.
Na samotném konci budete mít pojem o vizážistické výbavě, postupech, barvách a barevné typologii, ochutnáte z fotomakeupu, psychologie odívání, něco ze stylingu, ale i historie – retrostylů. Pochopitelně nasbíráte i spousty hodin praxe, abyste si teorii vyzkoušeli v reálu.
Po celou dobu kurzu vás bude obletovat příjemná víla/éterická bytost, vizážistka a stylistka, fotomodelka (a možná jsem něco vynechala, pardon) Natálie Hostačná, kterou znáte z reality show plné plastik a proměn. Natálka radí, pomáhá a je nepostradatelnou součástí celého kurzu – tvoří takové zázemí, je to pravá ruka Petra Lukeše a jeho druhé oči. Je dobré poslouchat její rady a sledovat ji při práci.
Petr Lukeš funguje jako vrchní kontrolor a kritik, ale také studna vědomostí ze všech možných oblastí, které se vizážistiky třeba jen okrajově dotýkají. Stejně jako vám práci zkritizuje, tak ji dokáže i řádně pochválit. Vždy ochotně poradí, klidně 5x zopakuje a 3x překreslí, když ho požádáte. Má svůj osobitý naturel, který vám buď sedne nebo ne. Má taky smysl pro humor a umí číst v lidech (takže opatrně ;) ). Věškerá ukázková líčení v průběhu kurzu tvořil on sám.

Pokud se chcete vizážistice věnovat a máte hlavu otevřenou, tak běžte na kurz a těšte se. Pokud chcete celému světu dokázat, že jste nejlepší, tak raději zůstaňte doma, protože tady pro nabubřelé Ego není moc místa.

Na závěr už jen  pár vět. Bylo mi ctí, podat si ruku s Petrem Lukešem a Natálií Hostačnou. Děkuji za všechny užitečné rady, o které se podělili. Ale tohle je jen začátek dlouhé cesty, tak uvidíme, kam až dojdeme. Všem kurzistkám z tohoto termínu přeji hodně štěstí a úspěchu. A třeba někdy příště na dalším kurzu… ;)

A takto vypadá certifikát – soukromá data byla smazána (příště vám možná ukážu, co jsem vytvořila na fotomakeupu ;) )

certM

Valentýnka ♥

Autor: Lukáš  //  Rubrika: Nezařazené, Ostatní

Připravili jsme pro vás valentýnskou slevovou akci. Pro ty, kteří milují Barry M, kteří milují sebe nebo pro ty, kteří prostě chtějí někoho potěšit veselýma a zábavnýma šminkama. Tato kouzelná Valentýnka bude fungovat pouze a jen po celý den 14.2. a pak kouzlo 14% slevy zmizí. Napište magické slůvko VALENTYNKA do políčka pro slevový kupón v kabelce a zatajte dech.

Králík Karlík Klikař

Autor: Lukáš  //  Rubrika: Ostatní

Toto je králík Karlík Klikař, oficiální maskot moješminky.cz. Kliku měl, protože byl vybrán jako oběd pro nejmenovaného hada. Teď nám bude pomáhat se šminkama.

Králík Karlík Klikař

Už budeš v pohodě Karlíku